تعمیرات FAACتعمیرات جکجک دربخلاص کردن جکها

روش باز نمودن دستی جک درب FAAC در هنگام قطع برق

در مطالب قبلی ما مدل های دیگر جک برقی پارکینگ را نام برده و روش باز نمودن درب یا خلاص کردن درب پارکینگ در هنگام قطع برق یا به روش دستی را توضیح دادیم. حال نوبت به آن رسیده تا جک برند FAAC را در تمام مدلها مورد بررسی قرار دهیم .البته در این مطلب تنها روش باز نمودن درب پارکینگ هنگام قطع برق را آموزش خواهیم داد. خوب همانطور که گفتیم ما دو روش باز نمودن درب با کلید و بدون کلید را آموزش خواهیم داد. زیرا میدانیم که همیشه اتفاقات در زمانی خواهند افتاد که ما ابزار کار مورد نیاز این کار را نداریم. پس در صورت نداشتن کلید هم نگران نباشید ما راهکار این مدل ها را نیز آموزش خواهیم داد.

باز نمودن جک درب FAAC مدل 412 هنگام قطع برق

این مدل از جک های فاک را نیز میتوان به دو روش باز نمود. این دو روش جهت سهولت کار نام برده شده است.

  • باز کردن جک faac 412 با کلید
  • باز کردن جک faac 412 بدون کلید

باز نمودن جک درب FAAC مدل 412 هنگام قطع برق با کلید

در این مدل از جک های FAAC یعنی مدل 412 در ابتدا درپوش حفاظتی را از جای خود حرکت داده تا به قسمت مادگی کلید خلاص کن برسید. حال توسط کلید مخصوص جک درب FAAC که عکس آن را در زیر میبینید محور را خلاف عقربه های ساعت نیم دور بچرخانید تا شفت جک آزاد گردد. با انجام صحیح این کار خواهید دید که درب آزاد شده و به راحتی توسط دست قابل حرکت دادن خواهد بود.

روش باز کردن جک فک 412 در هنگام قطع برق یا نبودن برق
باز نمودن دستی جک فک 412
نمونه کلید جک درب فک FAAC جهت باز کردن درب به صورت دستی
نمونه کلید جک درب فک FAAC جهت باز کردن درب به صورت دستی

باز نمودن جک درب FAAC مدل 412 به صورت دستی بدون داشتن کلید و آچار

در بسیاری از مواقع پیش خواهد آمد که در هنگام قطع برق ما کلید باز نمودن جک را نداریم. در این مواقع ما راهکار بسیار مفیدی برای شما اریم و آن هم خلاص نمودن جک درب توسط پین های متصل به درب می باشد. به عکس زیر توجه کنید. این یک مدل جک درب FAAC 412 می باشد که در اینجا با بیرون کشیدن خار بالا و یا پایین به راحتی قادر خواهیم بود تا پین را آزاد کرده و با فشار به بالا و یا پایین پین را خارج نماییم در این صورت درب به راحتی از جک جدا شده و قابل باز شدن بدون برق یا هنگام قطع برق خواهد بود.

باز کردن جک درب FAAC 412 بدون داشتن آچار و یا کلید
باز کردن جک درب FAAC 412 بدون داشتن آچار و یا کلید

روش برگرداندن جک پارکینگ FAAC 412 بعد از وصل برق

در زمانی که برق متصل گردید نیاز است تا ما درب را به حالت اولیه و قفل برسانیم حال اگر درب را توسط آچار خلاص کن و یا کلید باز نموده ایم باید درب را کامل بسته و طبق عکس آچار را به سمت عقربه های ساعت بچرخانیم تا شفت درگیر شود. اما اگر توسط پین ها درب را خلاص کرده ایم، باید در ابتدا پین را جا انداخته و بعد خارهای بالا و پایین را در سر جای خود قرار دهیم.

خلاص کردن جک پارکینگی 415 وFAAC 413 هنگام قطع برق

قطع برق درواقع مشکلاتی نظیر جک های پارکینگ را به همراه خواهد داشت که البته با داشتن دانش کافی این مشکلات قابل حل خواهند بود. در این مدل ما روش های زیر را آموزش خواهیم داد.

  • باز نمودن جک FAAC 413 با کلید
  • باز نمودن جک FAAC 413 بدون کلید
  • روش بستن مجدد درب

خلاص کردن جک پارکینگی FAAC 415 – 413 هنگام قطع برق با کلید

در این مدل از جک های پارکینگی روش باز کردن جک هنگام قطع برق بدین صورت است که روکش پلاستیکی روی جک فک 413 را به صورت کشویی به عقب کشیده و کلید مخصوص خلاص کن جک را به قسمت بالایی جک متصل میکنیم و در جهت خلاف عقربه های ساعت کلید را چرخوانده تا شفت میانی جک آزاد گردد.

توجه داشته باشید که هنگام باز نمودن درب پارکینگ هنگام قطع برق هر مدل از جک FAAC کلید مخصوص به خود را داشته و کلیدها به مدلهای دیگر سازگاری ندارد. این کلید در پک فروش جک موجود بوده و معمولا در اختیار مدیر مجموعه خواهد بود. حال اگر به مدیریت و یا کلید دسترسی ندارید نگران نباشید . شما به راحتی می توانید بدون کلید نیز درب را باز نمایید.

خلاص نمودن جک درب faac 415 – 413 بدون کلید و بدون برق

خوب همانطور که در مدل های قبلی نیز گفتیم این روش بسیار راحت بوده و البته برخلاف مدل های دیگر جک فاک جهت آزاد سازی هنگام قطع برق کافیست تا یک آچار فرانسه همراه خود داشته باشیم چون در این مدل دیگر خبری از خار در پین نمی باشد.

باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار در هنگام قطع برق
باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار

جهت درک بهتر موضوع بهتر است از نمای زیرین به جک نگاهی بیاندازیم. پس این مدل از جک نیاز به آچاری مانند فرانسه داشته تا به راحتی و بدون کلید هنگام قطع برق بتوانیم درب را باز نماییم.

باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار در هنگام قطع برق از نمای زیر
باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار
باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار در هنگام قطع برق
باز نمودن جک پارکینگ FAAC 413 بدون نیاز به آچار

خلاص کردن جک پارکینگی FAAC s418 به صورت دستی (قطع برق)

مدل 418 کمی متفاوت از مدل های دیگر می باشد. در این مدل از جک های برقی پارکینگ در هنگام قطع برق یا باز نمودن جک به صورت دستی باید کلید مخصوص آن و یا آچار مخصوص را داشته باشیم.

جک پارکینگ FAAC-s418
جک FAAC-s418

این مدل جکها در محصولات شرکت فاک بسیار راحت تر از مدلهای دیگر هنگام قطع برق باز می گردند. چراکه کلید موجود در پک این مدل بسیار مشابه کلیدهای موجود در بازار می باشد.

روش باز نمودن جک درب پارکینگی فاک مدل s418 با آچار

همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید جهت رسیدن به جای آچار در این مدل از جک باید روکش باریک قسمت رویی جک را به سمت دیوار بکشید و آچار یا کلید مثلثی شکل که در واقع همان کلید آسانسوری می باشد را وارد جای تعیین شده کرده و جهت خلاف عقربه های ساعت آن را بچرخانید. با این کار شفت رها شده و درهنگام قطع برق به راحتی درب را باز خواهید نمود.

کلید موجود در پک جک پارکینگی FAAC s418 از مدل کلید آسانسوری می باشد یعنی همان کلیدی که در باز نمودن آسانسور مورد استفاده قرار میگیرد. اما اگر باز هم این کلید را به همراه نداشتید، نگران نباشید راهکارهای دیگری نیز وجود دارد تا به راحتی بتوان بدون آچار نیز درب پارکینگ را باز نمود.

روش باز نمودن درب پارکینگی جک فاک مدل S4118
روش باز نمودن درب پارکینگی جک فاک مدل S4118
روش باز نمودن درب پارکینگی جک فاک مدل S4118
روش باز نمودن درب پارکینگی جک فاک مدل S4118

باز نمودن جک فاک 418 بدون داشتن کلید

مدل 418 نیز همانند مدلهای ذکر شده نیاز به یک عدد آچار 16 و یا آچار فرانسه خواهد داشت. البته این درصورتی است که کلید مثلثی آسانسوری را به همراه نداشتید. طبق عکس زیر قسمت متصل درب به جک را توسط آچار باز نموده و به راحتی پیچ مخصوص آن را جدا نمایید.

باز کردن جک پارکینگی FAAC s450H – 422 هنگام نبودن برق

جهت باز نمودن جک درب پارکینگ این دو مدل از جک بسیار مشابه یکدیگر می باشند. و بر خلاف مدل های دیگر ما در ابتدا توسط کلید یا آچار مخصوص جک درپوش قفل را باز می کنیم و بعد توسط کلید چرخاننده داخلی آن قفل را آزاد و یا قفل می کنیم. پس در ابتدا توسط سوئیچ درپوش را باز نموده و در نهایت توسط کلید چرخنده روی آن به سمت خلاف عقربه های ساعت میچرخانیم تا قفل آزاد گردد و برعکس این عمل یعنی موافق با عقربه های ساعت قفل خواهد شد.

باز کردن جک پارکینگی FAAC s450H – 422 بدون کلید چگونه است؟

اتصال به درب در این مدل نیز همانند مدل های دیگر توسط پیچ و مهره می باشد که با باز نمودن آن درب از جک جدا شده و بدون کلید به راحتی توانستیم درب را آزاد کنیم.

توجه داشته باشید که جهت تهیه و تنظیم این مطلب یک هفته کاری زمان صرف شده تا شما خواننده محترم در زمان کوتاه 10 دقیقه ای آن را آموزش ببینید. خوشحال می شویم اگر با نظرات و ثبت امتیاز ما را نیز در این راه دلگرم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا